Projekt pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nr Projektu: POIS.08.01.00-00-0096/17.

Wróć

SZTUKA KONTRA SZTUCZNA INTELIGENCJA
WIRTUALNA WYSTAWA

O wystawach

W ostatnich latach obrazy generowane przez sztuczną inteligencję wkraczają do świata wirtualnych wystaw, wprowadzając nowy poziom interaktywności i zaangażowania. Od wirtualnych eksponatów muzealnych po historyczne wycieczki piesze, sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do tworzenia wciągających obrazów, które pozwalają odwiedzającym poznawać otaczający ich świat w nowy i ekscytujący sposób.

Wystawy wirtualne, które tu prezentujemy, powstały w ramach współpracy Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli z Centrum Kultury i Biblioteką w Nowej Sarzynie.

Na wystawach zobaczyć można prace uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Sarzynie, powstałe podczas warsztatów kreatywnych pn. SZTUKA KONTRA SZTUCZNA INTELIGENCJA. Pod czujnym okiem edukatorek z Muzeum COP uczniowie stworzyli prace inspirowane motywami związanymi z Centralnym Okręgiem Przemysłowym. Dzieła tego samego typu opracowała również sztuczna inteligencja. Efektem jest kolorowa mieszanka rysunków i obrazów.

Zapraszamy do zanurzenia się w wirtualny świat sztuki młodych artystów i zwrócenia uwagi na to, jak młodzież widzi dany przedmiot, a jak to samo postrzega sztuczna inteligencja.

 

Wystawa uczniów klas 5

Wystawa uczniów klas 6 i 7

 

Wystawa uczniów klas 8