Projekt pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nr Projektu: POIS.08.01.00-00-0096/17.

Wróć

WYSTAWA MODELI KOLEKCJONERSKICH Z OKRESU PRL-U ORAZ EUROPY ZACHODNIEJ XX W. – ZMIANA TERMINU OTWARCIA WYSTAWY

Stare przysłowie mówi: „Co się odwlecze, to nie uciecze”. Spieszymy więc dziś do Was z dobrymi wiadomościamiJ Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na wystawę wyjątkowych modeli kolekcjonerskich z okresu PRL-u i Europy Zachodniej XX w. Wraz z Bartoszem Janickim – kolekcjonerem i kuratorem ekspozycji zabierzemy Was w podróż do niezwykłego świata powojennej motoryzacji.

Otwarcie wystawy odbędzie się 8 stycznia, o godzinie 16.00.

Zapraszamy i do zobaczenia!

___________________________________________________

WAŻNA INFORMACJA!
Z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie nowej wystawy modeli pojazdów kolekcjonerskich, która od jutra miała zagościć pod dachem Muzeum COP. Los potrafi jednak płatać figle. Niestety z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn niezależnych od nas, otwarcie wystawy nie odbędzie się 5 stycznia. O terminie udostępnienia ekspozycji poinformujemy w przeciągu kilku najbliższych dni.
Za utrudnienia jeszcze raz serdecznie przepraszamy

_______________________________________________________

Wyjątkowe modele pojazdów kolekcjonerskich na nowej wystawie czasowej w Muzeum COP.

W ubiegłym wieku przemierzały europejskie drogi, dając swym posiadaczom radość i swobodę podróżowania. Dziś wywołują wspomnienia, budząc na twarzach dawnych właścicieli sentymentalny uśmiech. Kultowe samochody II połowy XX w. już wkrótce zagoszczą w Stalowej Woli. Na wystawę wyjątkowych modeli pojazdów kolekcjonerskich zaprasza Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Prototypy polskiej motoryzacji, kultowe auta z okresu PRL-u, pojazdy powstałe w krajach zachodniej Europy. Te i wiele innych modeli samochodów już wkrótce będzie można obejrzeć na nowej ekspozycji czasowej w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wystawa przygotowana przez Bartosza Janickiego, kolekcjonera i wielbiciela starych aut, to zbiór kilkuset modeli pojazdów, pokazujących rozwój europejskiej motoryzacji na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Samochodami interesowałem się już jako dziecko. Motoryzacja mojego dzieciństwa to lata 90-te ubiegłego wieku, a więc czas, kiedy na drogach obecne były samochody wyprodukowane w okresie PRL-u. Pamiętam jak moja rodzina jeździła takimi autami jak trabant, fiat 126p czy polonez, a na giełdach samochodowych stały rzędy małych fiatów. Moja pasja do samochodów z czasem przerodziła się w zbieranie modeli kolekcjonerskich. Zacząłem od modeli samochodów, które znałem z lat dzieciństwa oraz od kultowych aut sportowych. Interesowała mnie głównie motoryzacja w krajach byłego bloku wschodniego, w tym głównie pojazdy produkowane w Polsce Ludowej – wspomina kolekcjoner i kurator wystawy.

Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie kilka kategorii pojazdów. Wielbiciele polskiej motoryzacji obejrzą modele samochodów z czasów PRL-u, wśród których nie zabraknie słynnych polonezów czy fiatów. Pojawią się również prototypy aut – niezrealizowanych konstrukcji polskiej myśli technicznej, które nigdy nie weszły do seryjnej produkcji. Obok modeli polskich pojazdów dostawczych, terenowych, autobusów i wozów strażackich, zaprezentowane zostaną także kultowe i popularne samochody z krajów Europy Zachodniej. Wystawa modeli kolekcjonerskich prezentujących motoryzacyjny dorobek krajów europejskich potrwa do 31 stycznia 2023 r.

Wydarzenie: wystawa modeli pojazdów kolekcjonerskich

Czas: 05.01.-31.01.2023

Miejsce: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, ul. Hutnicza 17, Stalowa Wola

Partnerzy wystawy:

Automobilklub Stalowa Wola                  Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”