Wystawa jednego eksponatu – kwiecień 2024

WYSTAWA JEDNEGO EKSPONATU – KWIECIEŃ 2024

Wystawa jednego eksponatu – kwiecień 2024

Serdecznie zapraszamy Was do Muzeum COP na kolejną odsłonę „Wystawy jednego eksponatu”.

W kwietniu będziecie mogli poznać historię pewnego wiecznego pióra. I nie jest ono ani zwyczajne, ani przypadkowe. To właśnie tym piórem minister Władysław Kiernik 1 kwietnia 1946 roku podpisał w Warszawie rozporządzenie o przyznaniu Stalowej Woli praw miejskich. Decyzji nadano moc wsteczną – Stalową Wolę uznano za miasto od 1 kwietnia 1945 roku.

Ta niezwykła pamiątka w zbiorach Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego należała do wiceburmistrza Stalowej Woli Tomasza Przygody, który pełnił tę funkcję w latach 1944-1948.

Zapraszamy już od 2 kwietnia.