Projekt pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nr Projektu: POIS.08.01.00-00-0096/17.

Uczcijmy Święto Niepodległości śpiewająco… w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego!
Wróć

UCZCIJMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ŚPIEWAJĄCO… W MUZEUM CENTRALNEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO!

13 listopada 2022

godz. 15:00-17:00

Wstęp wolny

Śpiewanie pieśni patriotycznych to nasza muzealna tradycja, która wiąże się z przypadającym w listopadzie Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku z tej okazji spotkamy się 13 listopada w pięknych, nowo otwartych wnętrzach Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Zachęcamy mieszkańców Stalowej Woli i okolic do udziału i wspólnego wyśpiewania historii Polski opowiedzianej w pieśniach i piosenkach patriotycznych, które łączą pokolenia, krzewią ducha polskości, przypominają o dawnych bohaterach, dają radość i nadzieję. Tym razem wspólne śpiewanie odbędzie się z udziałem Pałacyku Michla, kwartetu Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Miejskiego Domu Kultury oraz zaproszonych gości pod kierunkiem artystycznym Edwarda F. Horoszko. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni i piosenki cieszące się największą popularnością, m.in. My, Pierwsza Brygada, Czerwone maki na Monte Cassino, Serce w plecaku czy Rota.

Dodatkowo, dla wszystkich przybyłych gości, będą rozdawane pamiątkowe śpiewniki patriotyczne. Podczas wydarzenia odbędą zajęcia plastyczno-manualne: rodzinne warsztaty patriotyczne, podczas których nauczymy się własnoręcznie wykonać flagi i kokardy narodowe.

Serdecznie zapraszamy!