OFERTA EDUKACYJNA DO WYSTAWY „STALOWE PAMIĄTKI”

OFERTA EDUKACYJNA DO WYSTAWY „STALOWE PAMIĄTKI”

Z dumą ogłaszamy, że z okazji obchodów 85-lecia Stalowej Woli, przygotowaliśmy wyjątkowy program edukacyjny, który wprowadzi uczniów w fascynujący świat historii naszego miasta. To niepowtarzalna okazja dla szkół, aby włączyć się w tę wyjątkową podróż przez czas!

„Stalowe pamiątki” – wystawa czasowa
Nasz program edukacyjny został przygotowany specjalnie na potrzeby wystawy „Stalowe pamiątki”, prezentującej unikatowe zabytki i fotografie związane z bogatą historią Stalowej Woli. Od fundamentów miasta po jego współczesne oblicze – uczniowie będą mieli okazję zgłębić tajniki przeszłości, odkrywając fascynujące historie i wydarzenia.
Nasi przewodnicy i edukatorzy poprowadzą szkolne grupy przez ekscytujące zakamarki wystawy, dzieląc się swoją wiedzą.

Lekcje muzealne:

Nasze lekcje muzealne to podróż przez czas, podczas której uczestnicy odkryją tajemnice Stalowej Woli na przestrzeni 85 lat jej istnienia. To niezwykła okazja, aby poznać historię miasta przez pryzmat jego wyjątkowych osiągnięć oraz inspirujących postaci.

Warsztaty:

Nasi doświadczeni edukatorzy przygotowali warsztaty, które pozwolą w praktyczny sposób poznawać historię Stalowej Woli. Zaprojektowane z myślą o rozwijaniu wyobraźni i umiejętności manualnych warsztaty, przeniosą uczestników w magiczny świat tworzenia i pamięci.

Zapraszamy szkoły do zapisów
Jeżeli jesteście zainteresowani uczestnictwem w naszym programie edukacyjnym, serdecznie zapraszamy do zapisów. To wyjątkowa okazja, aby wzbogacić lekcje szkolne o praktyczne doświadczenia i wspaniałe emocje związane z odkrywaniem tajemnic przeszłości.

Kontakt:
Program edukacyjny będzie dostępny przez cały czas trwania wystawy „Stalowe pamiątki” czyli do 24.03.2024. Oferta dostępna tutaj: OFERTA EDUKACYJNA DO WYSTAWY „STALOWE PAMIĄTKI”

Aby dokonać rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 15 823 50 37.
Dołączcie do naszej podróży przez czas i razem odkrywajmy historię Stalowej Woli!

szkoła podstawowa klasy 1-5

lekcja muzealna + warsztaty + zwiedzanie wystawy czasowej „Stalowe pamiątki”

MADE IN STALOWA WOLA

Rzeźba Patriota, żółte maszyny budowlane, klub sportowy, a może balony? Z czym kojarzy ci się Stalowa Wola? Podczas lek­cji muzealnej porozmawiamy o tym, co przez lata wyróżniało na­sze miasto, z czego było znane w Polsce i na świecie, ale i o tym, jak kształtowała się jego historia od budowy po współczesność. Wspólnie przyjrzymy się przedmiotom, które opowiadają te histo­rie i są ich „stalowymi pamiątkami”.

PAMIĄTKOWY PROPORCZYK

Warsztaty skupiają się na połączeniu lokalnej historii i trady­cji z kreatywnością dzieci. Podczas warsztatów wykorzystamy elementy związane ze Stalową Wolą − miastem, które tkwi w sercach mieszkańców. Będziemy inspirować się herbem mia­sta, kołami zębatymi, które symbolizują przemysłową histo­rię miasta oraz pięknymi sosnami otaczającymi naszą okolicę.

Tworzenie własnego proporczyka to nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności, ale także sposobność do wyrażenia swojej miłości do miasta i regionu, w którym żyjemy.

czas trwania: 90 min.

cena: 9 zł

szkoła podstawowa klasy 6-8
szkoła ponadpodstawowa

STALOWE BIOGRAFIE

Zapraszamy was na lekcję-opowieść o nietuzinkowych po­staciach związanych ze Stalową Wolą i jej historią. Osoby ta­kie, jak Marceli Siedlanowski, ksiądz Józef Skoczyński, Ka­zimierz Pilat, Lucjan Trela i wielu innych, którzy swoją pracą i osiągnięciami tworzyli charakter naszego miasta, staną się dla was bliższe i wyraźniejsze. Zwiedzanie wystawy pomo­że wam poznać ich lepiej poprzez pamiątki, zabytki i fotografie.

„STALOWE” POCZTÓWKI

Zajęcia robienia pocztówki z kolażami z wydruków starych i no­wych zdjęć Stalowej Woli. Warsztaty pozwolą na porównanie stylów architektury, mody, designu i życia stalowowolan w ciągu ostatnich 85 lat. Uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowa­nia własnych sił w procesie projektowania pocztówki oraz pozna­ją różnice między trendami w ciągu ostatnich 85 lat. Pocztówka będzie nie tylko piękną ozdobą i pamiątką, ale także opowieścią o Stalowej Woli.

czas trwania: 90 min.

cena: 9 zł