Projekt pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nr Projektu: POIS.08.01.00-00-0096/17.

Kątem oka – interaktywna wystawa czasowa
Wróć

KĄTEM OKA – INTERAKTYWNA WYSTAWA CZASOWA

październik 2022, miejsce ekspozycji Muzeum Centralnego Przemysłowego, ul. Hutnicza 17

Studnia nieskończoności, największy na świecie piksel, kalejdoskop XXL, cylinder pokazujący anamorfizmy, kula plazmowa, magiczne biurko, urządzenie pokazujące złudzenie znikania człowieka czy lewitująca piłka. To wszystko już niebawem będzie można obejrzeć i doświadczyć w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Na początku października otwieramy interaktywną wystawę edukacyjną, która odsłoni przed nami wiele zagadek ludzkiego wzroku.

Nowa ekspozycja otworzy przed ciekawskimi świat optyki. Dzięki niecodziennym stanowiskom interaktywnym zwiedzający poznają anatomię ludzkiego oka oraz samodzielnie wykonają różne eksperymenty z zakresu optyki, fizyki i neurologii, które pomogą dostrzec, jak działa oko człowieka, w jaki sposób i dlaczego powstają iluzje optyczne. Wystawa pomoże odpowiedzieć na pytania o podstawowe kwestie związane z powstawaniem kolorów i właściwościami światła, pozwoli lepiej zrozumieć zarówno nasz własny organizm i zmysł wzroku, jak również otaczający nas świat. A pomoże w tym kilkanaście niecodziennych, eksponatów stworzonych przez naukowców.

Poznawanie ekspozycji oparte będzie na doświadczeniu i indywidualnej aktywności każdego zwiedzającego. Wystawa będzie świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną – kreatywnie, twórczo i pouczająco.

Zapraszamy!

Wystawa została wykonana przez firmę Logic Gate.