Projekt pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego” – dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nr Projektu: POIS.08.01.00-00-0096/17.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
Wróć

Bożonarodzeniowe warsztaty dla szkół w Muzeum COP!

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowych warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez nasze muzeum! To fantastyczna okazja dla uczniów, by zgłębić tajniki tradycji świątecznych oraz stworzyć własnoręcznie piękne ozdoby choinkowe.

Podczas naszych warsztatów uczestnicy poznają historyczne zwyczaje i tradycje Bożego Narodzenia. Dowiedzą się, jakie obrzędy i zwyczaje towarzyszyły temu magicznemu czasowi w przeszłości.

Najbardziej ekscytującą częścią będzie jednak tworzenie własnych ozdób świątecznych! Dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością, projektując i tworząc unikatowe dekoracje, które ozdobią choinki w ich domach lub szkołach.

  • Warsztaty oparte na tradycjach bożonarodzeniowych
  • Tworzenie ozdób choinkowych pod okiem doświadczonych edukatorów
  • Ciekawe informacje o świątecznych obyczajach

Mamy dla Was dwie propozycje, które pozwolą Wam stworzyć niezwykłe ozdoby choinkowe i wprowadzić odrobinę świątecznej magii do Waszych domów.

Pierwsza opcja to warsztaty, podczas których będziecie mogli wykonać ręcznie „piernikowe” ozdoby choinkowe z gliny. To doskonała okazja, by zanurzyć się w tradycji i samodzielnie stworzyć niepowtarzalne dekoracje, które ozdobią Wasze choinki. Pod okiem doświadczonych instruktorów dowiecie się, jak je formować, dekorować i personalizować, nadając im niepowtarzalny charakter.

Druga propozycja to warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z szyszek. Wykorzystamy tu naturalne materiały, by stworzyć wyjątkowe dekoracje świąteczne. Możecie spodziewać się malowania oraz użycia dodatkowych elementów, które nadadzą Waszym ozdobom niepowtarzalnego uroku.

Miejsce: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
Koszt uczestnictwa: 8 zł/os.
Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 15 823 50 37.

Serdecznie zachęcamy szkoły do skorzystania z tej wyjątkowej okazji!

Niech te warsztaty staną się niezapomnianym doświadczeniem, które wprowadzi uczniów w magię Bożego Narodzenia oraz pozwoli im stworzyć wyjątkowe ozdoby pełne świątecznego czaru.

Zapraszamy do zapisów oraz do spędzenia niezwykłego czasu w naszym muzeum!